kurumsal site
 • İzmir Ofisimiz
 • İngiltere Ofisimiz
 • İzmir Konsolosluğu
 • Ankara Büyükelçiliği
 • İstanbul Başkonsolosluğu
 • Muavin Konsolosluğu Antalya
 • Fahri Konsolosluğu Marmaris
 • Fahri Konsolosluğu Bodrum
 • Fethiye Fahri Konsolosluğu

Konsolosluklar

İzmir Konsolosluğu
26 Eylül 2016, 05:11

İngiltere İzmir Konsolosluğu Adresi                   
1442.Sokak, No: 49, P.K.300, 35220, Alsancak/İZMİR
 
İngiltere İzmir Konsolosluğu Çalışma Saatleri
Pazartesi, Cuma: 08.30-13.00/14.00-16.45 saatleri arasında
 
İngiltere İzmir Konsolosluğu 2016 Resmi Tatil Günleri:
İngiltere İzmir Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatil günlerinde ve İngiltere Devleti resmi tatil günlerinde hizmet verememektedir. İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak veya İngiltere konsolosluk işlemleri yaptıracak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmeleri önerilir.  
3 Nisan 2016            Good Friday/Paskalya  
6 Nisan 2016            Easter Monday/Paskalya    
23 Nisan 2016          Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs 2016           Labor Day / Emek ve Dayanışma Günü
19 Mayıs 2016         Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
25 Mayıs 2016         Spring Bank Holiday/Resmi Tatil    
5 – 7 Temmuz 2016 Ramazan Bayramı
30 Ağustos 2016      Zafer Bayramı 
31 Ağustos 2016      Summer Bank Holiday/Resmi Tatil     
11-15 Eylül 2016      Kurban Bayramı    
29 Ekim 2016           Republic Day/Cumhuriyet Bayramı     
25 Aralık 2016         Christmas Day     
 
İngiltere İzmir Konsolosluğu Görev Bölgesi
Tüm Türkiye’den yapılan İngiltere Vize başvurularını İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu, İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İzmir İngiltere Konsolosluğu kabul etmek ve sonuçlandırmakla yetkilidir. İzmir üzerinden İngiltere Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin İngiltere Vize Hizmet Merkezinden İngiltere vize başvurusu için randevu almaları gerekmektedir. İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Muğla, Uşak illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere ile ilgili vize işlemleri ve konsolosluk işlemlerini İngiltere İzmir Konsolosluğu’nda yapabilirler.
İngiltere İzmir Konsolosluğu, Türkiye'de bulunan İngiltere vatandaşlarına rehberlik etmekle sorumludur. Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi vatandaşlık işlemleri İzmir İngiltere Konsolosluğu aracılığıyla yapılırlar. 
İngiltere Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
İngiltere Vize müracaatının yapılabilmesi için online Vize Başvuru Formu; İngiltere Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi Visa4UK üzerinden hesap oluşturularak yanıtlanması gerekmektedir. Açılan sayfadan, online İngilizce Vize Başvuru Formu üzerinde; vize türü seçeneği ve İngiltere seyahat amacının desteklendiği tüm soruların İngilizce yanıtlaması önemlidir. Sistem, formun tam yanıtlanma işlemi bitmeden onay vermemektedir.Tüm bilgilerin girilme işleminin bitmesi durumunda, başvuru sistemden kayıt altına alınmış olmaktadır. ‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru başarıyla tamamlanmış olacaktır. 
 
İngiltere Vize Başvurusu için Randevu Alımı
İngiltere İzmir Konsolosluğu, İngiltere Vizesi için müracaatları randevu ile kabul etmektedir. Resmi web sitesine online başvuru sırasında;  portalda yer alan “Book Appointment” bölümüne girerek, sistemden başvuru için uygun olan randevu tarihine yönlendirme yapılmaktadır.
 
İngiltere Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
İngiltere İzmir Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin sponsoru ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.
İngiltere Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, İngiltere Konsolosluğu’na hitaben İngilizce   yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 
İngiltere Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; İngiltere Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, İngiltere’deki ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 
İngiltere Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı İngiltere Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 
 
İngiltere Konsolosluğu Vize Ücreti
İngiltere Konsolosluğu Vize Ücreti, elektronik sistemden e-randevu alımının ardından portal başvuru sahibini güvenli ödeme linkine yönlendirmektedir. Ödemenin kartla tahsilinin sağlanması halinde konfirmasyon bilgisi mail ile adrese ulaşmaktadır. 
 
 
İngiltere Konsolosluğa Vize Başvurusu
İngiltere Birleşik Krallığı’na seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatin amacına göre;kısa süreli İngiltere Ticari Vizesi, İngiltere Turist Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, Evlilik ya da yasal eş tescili amaçlı İngiltere Vizesi, Tıbbi Tedavi amaçlı İngiltere Vizesi ve Öğrenci ziyaretçi amaçlı İngiltere Vizeleri için Ankara İngiltere Büyükelçiliği'ne vize başvurusu gerçekleştirmelidirler. Devamı...
 
İngiltere Vize Reddi
İngiltere vize başvuru dosyası değerlendirilirken; her müracaat özel olarak, kendi kriterleri içinde incelemeye alınmaktadır. İngiltere vizesi için gerekli evraklar tam ve eksiksiz hazırlanmış olsa da, başvuru için yeterli sebeplerin oluşmadığı kanaati oluşarak vize reddi alınabilir veya İngiltere vize başvuru dosyasında evrak eksikliği belirtilerek, konsolosluk yetkilisi yüz yüze görüşme talebinde bulunanbilir. Ancak konsolosluk yetkilisi görüşmede de ikna olmaması halinde vize reddi oluşabilir. İngiltere vize başvurusunun reddedilmesi durumunda konsolosluk görevlileri tarafından vize red sebeplerini açıklayıcı bir yazı teslim edilir. Her vize başvuru sahibi, vize reddi karşısında itiraz etme veya tekrar vize ücreti ödeyerek vize müracaatı yapma hakkına sahiptir. 
Ayrıca, İngiltere Vize işlemlerine başvuru için hazırlanan evrakların asıllarının yanında fotokopilerinin de sunulması mecburidir. Belgelerin asıllarının teslim edilmemesi halinde başvurunun ertelenme ya da reddedilme riski ortaya çıkar.  
 
İngiltere İzmir Konsolosluğu Görevi:
- İngiltere Ankara Büyükelçiliği bünyesindeki İngiltere Konsolosluk şubelerinin görevleri; İngiltere Büyükelçiliği'nin bulunduğu ve akredite edildiği İzmir görev bölgesi dâhilinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve uyrukluğunu taşıyan tüzel kişilere yönelik İngiltere konsolosluk işlemlerini yürütmek ve konsolosluk himayesi sağlamak.
- Türk vatandaşlarına ve T.C. İkamet sahibi yabancılara yönelik İngiliz vize işlemlerini yürütmek ve vize ita etmek.
- İngiltere Büyükelçiliği tarafından verilen diğer görevleri yerine getirmek.
- Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri  İngiltere Konsolosluğu vasıtasıyla yürütülür. 

Ankara Büyükelçiliği
26 Eylül 2016, 05:20

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Adresi:
Şehit Ersan Caddesi, No: 46 / A Çankaya / ANKARA
 
İngiltere Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri
İngiltere Ankara Büyükelçiliği haftaiçi hergün Saat:  08.45 - 17.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir. 
 
İngiltere Ankara Büyükelçiliği 2016 Resmi Tatil Günleri :
İngiltere Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatil günlerinde ve İngiltere Devleti resmi tatil günlerinde hizmet verememektedir. İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak veya İngiltere konsolosluk işlemleri yaptıracak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmeleri önerilir.  
3 Nisan 2016             Good Friday/Paskalya
6 Nisan 2016             Easter Monday/Paskalya
23 Nisan 2016           Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs 2016             Labor Day / Emek ve Dayanışma Günü
19 Mayıs 2016           Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
25 Mayıs 2016           Spring Bank Holiday/Resmi Tatil
5-7 Temmuz 2016      Ramazan Bayramı
30 Ağustos 2016        Zafer Bayramı
31 Ağustos 2016        Summer Bank Holiday/Resmi Tatil
11-15 Eylül 2016         Kurban Bayramı
29 Ekim 2016             Republic Day/Cumhuriyet Bayramı
25 Aralık 2016            Christmas Day
28 Aralık 2016            Boxing Day/Noel 
 
İngiltere Ankara Büyükelçiliği Elçilik Görevlileri:
Büyükelçi Richard Peter Moore 13.01.2014  tarihinden bu yana, Birleşik Krallık Devleti ve İngiliz Hükümeti adına üstlendiği görevini, akredite edildiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti nezdinde yürütmektedir.
İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nda üç yıl görev yapmış ve yeterlilik sınavlarından geçerek Dışişleri Uzmanlığı kadrosuna atanan "Danışman" statüsü altında Janet Elizabeth Douglas   04.07.2011 tarihinden bu yana görevini ifa etmektedir.
İngiltere Ankara Büyükelçiliği kurumu altında diplomatik temsilcilik görevini "Ataşe" olarak Dhaniram Rai, Edward John Roffe-Silvester, Christopher James Duffy, Jonathan Clarles Truett ve Robert Stewart Grant sürdürmektedirler.  
İngiltere Büyükelçiliği bünyesinde diplomatik yetkiye sahip "Askeri Ataşe"olarak Christopher James Godwin, Byran James Hunt, Bersford Ernest Jamieson ve Christopher James Duffy; İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından geçici olarak atanan birliklerin ve ya İngiltere askeri personelin, akredite olduğu Türkiye Cumhuriyeti tarafından yürütülen tüm faaliyetlerde haberdar edilme  görevini yürütmektedir. Ayrıca İngiltere’nin savunma politikasını desteklemek ve tanıtmak, Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Krallık Devletleri arasında ikili askeri ilişkileri ve savunma alanındaki ilişkileri geliştirme konusunda yetki üstlenmektedir.
 
İngiltere Ankara Büyükelçiliğe Nasıl Ulaşılır?
İngiltere Ankara Büyükelçiliği, Ankara ilinin Çankaya İlçesinin Çankaya Mahallesi sınırları içinde yer almaktadır. Güneşevler mevkinden hareket eden EGO 408 numaralı Güneşevler-Hasköy-Atakule-Çankaya otobüsleri ile Çankaya semtinde bulunan Ankara İngiltere Büyükelçiliği'ne ulaşım sağlanabilir.  
Ankara Oran Sitesi bölgesinden EGO 135 ve EGO 188 numaralı otobüsler ile Çankaya Caddesi'ne ulaşım sağlanmaktadır. Ankara Altınparkistikametinden hareket eden EGO 413 numaralı otobüs ile de Çankaya semtinde bulunan İngiltere Ankara Büyükelçilği'ne ulaşılmaktadır.   
Ankara Esenboğa Havaalanı, Çevre Yolu üzerinden İngiltere Büyükelçiliği'ne uzaklık 50 km normal trafik seyri halinde araç ile ulaşım 50 dakika'dır.  Taksi ile ulaşım ücreti yaklaşık 150 TL civarında tutmaktadır. 
 
İngiltere Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi
Tüm Türkiye’den yapılan İngiltere Vize başvurularını İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu, İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İzmir İngiltere Konsolosluğu kabul etmek ve sonuçlandırmakla yetkilidir. Ankara İngiltere Büyükelçiliği üzerinden İngiltere Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerinİngiltere Vize Hizmet Merkezinden İngiltere vize başvurusu için randevu almaları gerekmektedir. Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini İngiltere Ankara Büyükelçilği’nden yapabilirler.
 
İngiltere Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
İngiltere Vize müracaatının yapılabilmesi için online Vize Başvuru Formu; İngiltere Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi Visa4UK üzerinden hesap oluşturularak yapılması gerekmektedir. Açılan sayfadan, online İngilizce Vize Başvuru Formu üzerinde; vize türü seçeneği ve İngiltere seyahat amacının desteklendiği tüm soruların İngilizce yanıtlaması önemlidir. Sistem, formun tam yanıtlanma işlemi bitmeden onay vermemektedir.Tüm bilgilerin girilme işleminin bitmesi durumunda, başvuru sistemden kayıt altına alınmış olmaktadır. ‘Sign declaration’ bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru başarıyla tamamlanmış olacaktır. 
İngiltere Vizesi Başvurusu için Randevu Alımı
İngiltere Konsolosluğu, İngiltere Vizesi için müracaatları randevu ile kabul etmektedir. Resmi web sitesine online başvuru sırasında;  portalda yer alan “Book Appointment” bölümüne girerek, sistemden başvuru için uygun olan randevu tarihine yönlendirme yapılmaktadır.
İngiltere Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi
 
İngiltere Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin sponsoru ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.
İngiltere Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, İngiltere Konsolosluğu’na hitaben İngilizce   yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 
İngiltere Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; İngiltere Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, İngiltere’deki ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 
İngiltere Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı İngiltere Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 
İngiltere Konsolosluğu Vize Ücreti
İngiltere Konsolosluğu Vize Ücreti, elektronik sistemden e-randevu alımının ardından portal başvuru sahibini güvenli ödeme linkine yönlendirmektedir. Ödemenin kartla tahsilinin sağlanması halinde konfirmasyon bilgisi mail ile adrese ulaşmaktadır. 
 
 
İngiltere Konsolosluğa Vize Başvurusu
İngiltere Birleşik Krallığı’na seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatin amacına göre;kısa süreli İngiltere Ticari Vizesi, İngiltere Turist Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, Evlilik ya da yasal eş tescili amaçlı İngiltere Vizesi, Tıbbi Tedavi amaçlı İngiltere Vizesi ve Öğrenci ziyaretçi amaçlı İngiltere Vizeleri için Ankara İngiltere Büyükelçiliği'ne vize başvurusu gerçekleştirmelidirler. Devamı...
İngiltere Vize Reddi
İngiltere vize başvuru dosyası değerlendirilirken; her müracaat özel olarak, kendi kriterleri içinde incelemeye alınmaktadır. İngiltere vizesi için gerekli evraklar tam ve eksiksiz hazırlanmış olsa da, başvuru için yeterli sebeplerin oluşmadığı kanaati oluşarak vize reddi alınabilir. Veya İngiltere vize başvuru dosyasında evrak eksikliği belirtilerek, konsolosluk yetkilisi yüz yüze görüşme talebinde bulunanbilirr. Ancak görüşmede de ikna olmaması halinde vize reddi oluşabilir. İngiltere vize başvurusunun reddedilmesi durumunda konsolosluk görevlileri tarafından vize ret sebeplerini açıklayıcı bir yazı teslim edilir. Her vize başvuru sahibi, vize reddi karşısında itiraz etme ve ya tekrar vize ücreti ödeyerek vize müracaatı yapma hakkına sahiptir. 
Ayrıca, İngiltere Vize işlemlerine başvuru için hazırlanan evrakların asıllarının yanında fotokopilerinin de sunulması mecburidir. Belgelerin asıllarının teslim edilmemesi halinde başvurunun ertelenme ya da reddedilme riski ortaya çıkar. 

İzmir Konsolosluğu
Ankara Büyükelçiliği
İstanbul Başkonsolosluğu
Muavin Konsolosluğu Antalya
Fahri Konsolosluğu Marmaris

The Vega Visa Vize İşlemleri

baskan
kurumsal site

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

 • Londra Üniversitesi Genel
 • Bringhton Genel
 • Manchester Genel
 • York Genel

Videolar

 • İngiltere Ziyaretçi Vizesi